Ověření věku ověř18.cz

Ověření věku

Ze zákonných důvodů je nutné ověřit věk zákazníka v okamžiku prodeje. V případě nákupu na e-shopu se jedná o okamžik uzavření kupní smlouvy, tedy v okamžik, kdy kliknete na tlačítko objednat.

Ověření věku se vztahuje na veškerý náš sortiment a je nutné věk ověřit u každé objednávky. Jako registrovaný stačí ověření pouze jednou. 

Pro ověření věku používáme systém ověř18.cz , který nabízí rychlé a intuitivní ověření věku.

 

Jak ověřím svůj věk?

 

 

V první řadě je třeba před dokončením objednávky kliknout na tlačítko "Ověřit můj věk", tlačítko naleznete v posledním kroku košíku ve spodní části. Dále Vám budou nabídnuty 3 varianty pro ověření věku.

Ověření věku pomocí Bank iD

Bank iD je metoda digitálního ověření totožnosti, vaše digitální občanka. Ověření věku je stejně jednoduché jako se přihlásit do internetového bankovnictví. Stačí vybrat svou banku a v jejím prostředí se ověřit. Ověření Vaší totožnosti probíhá přes Vaši banku a v prostředí Vaší banky. Pro banky je ochrana bezpečí klientů maximální prioritou a odpovídají za bezpečnost ověření. Bankovní identita, a.s. ani služba Ověř18.cz coby poskytovatel služeb, nikdy nevidí Vaše přihlašovací údaje, ani informace o vašich financích.

Jak probíhá ověření věku pomocí Bank iD?

  • Vyberete svou banku.
  • Na stránce své banky se přihlásíte stejně jako do svého bankovnictví.
  • Přihlášení potvrdíte v mobilní aplikaci banky či zadáním zaslané SMS.
  • Odsouhlasíte, že banka předá vybrané osobní údaje poskytovateli služby.
  • Vaše totožnost je ověřena. Naše služba získá od Bank iD datum narození, které vyhodnotí a provozovateli eshopu předá informaci jestli jste nebo nejste starší 18 let.

Více informací o Bank iD najedete na oficiálním webu www.bankid.cz.

 

Ověření věku pomocí MojeID

Službu MojeID provozuje společnost CZ.NIC, z. s. p. o. a pro ověření věku při nákupu již zákazník musí mít zřízený účet MojeID. Pro provedení ověření se pouze přihlásí ke svému účtu. Služba MojeiD nám předá pouze datum narození, které je vyhodnoceno a provozovateli eshopu předána informace, jestli je nakupující starší 18 let či nikoli.

Nejvyšším stupněm procesu je ověření totožnosti oproti údajům ve veřejných registrech. Jedná se tak o službu na úrovni online identity uživatele. Osobní údaje uživatelů MojeID jsou chráněny stejně jako registr .CZ domén – na té nejvyšší úrovni. Navíc si můžete při každém přihlášení sami určit, které údaje poskytovateli služby předáte. Svůj účet také můžete volitelně zabezpečit kromě hesla i dalším faktorem, třeba bezpečnostním klíčem.

Více informací o Bank iD najedete na oficiálním webu www.mojeid.cz.

 

Ověření věku pomocí dokladu totožnosti

Strojové ověření totožnosti a věku z evropských dokladů. Pro ověření lze využívat občanský nebo řidičský průkaz. Tento doklad nahrajete v podobě scanu nebo ho vyfotíte během ověření v mobilu. Propracovaný počítačový systém doklad ověřuje co se týká platnosti a věku, následně je smazán. Nejsou vyčteny ani použity žádné jiné informace než potřebný datum narození, ihned po strojovém zpracování je doklad automaticky odstraněn a není ukládán na server.

Jak probíhá ověření věku pomocí dokladu totožnosti?

  • Vašemu klientovi stačí smartphone a průkaz totožnosti, který vyfotí.
  • Data z fotky se pomocí automatické technologie zpracují.
  • Eliminujte padělky s bezkonkurenční přesností prostřednictvím křížových kontrol pravosti.
  • Po tomto ověření dojde k načtení datumu narození a vyhodnocení věku.
  • Naše služba získá ověření, jestli je kupující starší 18 let a tuto informaci předá do systému prodejce.